Różnice kredyt firmowy i indywidualny co się opłaca.

Jeśli posiadasz działalność gospodarczą lub inną spółkę osobową zastanawiasz się czy korzystnie jest wybrać kredyt na firmę czy może uzyskać kredyt na siebie czyli osobę prywatną.

W tym miejscu na pewno zastanawiasz się jakie składniki kredytu firmowego można wrzucić w koszty, ale jednocześnie intuicja podpowiada ci, że kredyt firmowy może być dużo droższy niż kredyt indywidualny na osobę fizyczną.

Co można zaliczyć koszty uzyskania przychodu w kredycie firmowym, a co w kredycie indywidualnym?

Kredyt firmowy – koszty uzyskania przychodu wrzucisz odsetki prowizje i inne koszty okołokredytowe, Oczywiście pod warunkiem że pieniądze z kredytu uzyskanie przychodu na przykład przeznacza się na inwestycje i rozwój firmy.

W kredycie prywatnym do kosztów uzyskania przychodu swojej firmy możesz przypisać Cześć odsetkowa raty, w skrócie odsetki stanowią twój koszt przychodu. W przypadku kredytu firmowego pieniądze z kredytu muszą być przeznaczone cele firmowe, Jeśli chcesz sobie wrzucić w koszty odsetki od tego kredytu.

Czy kredyt firmowy jest widoczny w BIK?

Biuro Informacji Kredytowej prowadzi dwie osobne kartoteki dla przedsiębiorcy oraz BIK dla osoby indywidualnej. Starając się o niewielki kredyt indywidualny jest szansa, że bank nie pobierze danych z kartoteki BIK dla przedsiębiorcy. Natomiast jeśli starasz się o kredyt firmowy, a prowadzisz działalność gospodarczą lub spółkę osobową to praktycznie pewne jest, że bank sprawdzi obie bazy.

W przypadku spółek kapitałowych, bank w ogóle nie sprawdza BIK-u indywidualnego i odwrotnie. Spółka i osoba indywidualne są więc zupełnie niezależnymi bytami w oczach banku.

Kredyt indywidualny tańszy niż kredyt firmowy?

Przedsiębiorcy należą do najwyższej grupy ryzyka według banku, stąd też kredyt bez zabezpieczenia dla osoby indywidualnej przeważnie jest tańszy niż kredyt firmowy. Oczywiście słowo przeważnie nie oznacza reguły. Bardzo wiele zależy od tego w jaki sposób starasz się uzyskanie kredytu. ogólnie warto skorzystać z porównywarki kredytów firmowych stworzonej przez Rekina Finansów. Słyszeliśmy wiele opinii, że klientom Rekina Finansów banki oferują tańsze kredyty niż oddziale banku.

Podsumowując, zamiast zadać pytanie czy kredyt indywidualny czy firmowy jest tańszy, powinieneś udać się w miejsce kredyty są najtańsze. podawaliśmy już przykład rekina finansów i jego porównywarki kredytów firmowych, ale warto wspomnieć, iż wielką popularnością Cieszę się jego porównywarka kredytów gotówkowych dla osób indywidualnych oraz darmowe konsultacje kredytowe dzięki którym można znacznie zwiększyć swój scoring bankowy i przez to uzyskać tańszy kredyt.

Wcześniejsza spłata kredytu firmowego

Warto pamiętać o tym bardzo ważnym aspekcie, bowiem tutaj jednoznacznie negatywnie wypada kredyt firmowy w porównaniu do kredytu na osobę fizyczną. Ustawa antylichwiarska zabrania pobierania prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego dla osób fizycznych. Natomiast w przypadku kredytów firmowych nawet jeśli poważnie działalność gospodarczą banki zazwyczaj naliczają takie opłaty nie ma przepisów, które tego zabraniają.

Okres kredytowania

Jeśli szukasz kredytu na 10 a może nawet 12 lat, zdecydowanie nie znajdziesz go Szukając kredytu firmowego. maksymalny okres kredytowania dla kredytu firmowego wynosi zazwyczaj 8 lat i to przy sporym szczęściu.

Maksymalna kwota kredytu

Jak wskazuje porównywarka kredytów firmowych rekina Finansów, bez zabezpieczenia można uzyskać nawet 550 000 zł. Dla kredytów indywidualnych gotówkowych banki mają zazwyczaj ograniczenia do kwoty 100 000 zł -200 000 zł.

Łatwiej uzyskać kredyt indywidualny czy firmowy?

Banki chętnie przyznają kredyty indywidualne, ale wiele oczywiście zależy od twojej historii kredytowej zdolności kredytowej i umiejętności specjalisty z pomocy którego korzystasz, bowiem znajomość systemów scoringowych banków jest kluczowa w tym jak zostaniesz oceniony i jaka najlepsza oferta będzie w twoim zasięgu.

Podsumowanie

Zazwyczaj przedsiębiorcy Korzystając zarówno z kredytów firmowych jak i indywidualnych kredytów gotówkowych. Pozwala to na uzyskanie większych kwot kredytu, a także zaspokojenie potrzeb firmowych i prywatnych.

Dodaj komentarz